Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.

"Egyetértettünk abban, hogy a magyar embereknek járó, de az Orbán-kormány korrupciója miatt befagyasztott sok ezer milliárd forintos uniós források felszabadítása a legfontosabb prioritás" - közölte Magyar Péter.

Az országgyűlési választás eredményére utalva hozzátette, a magyar emberek, intézmények és vállalatok érdekében szükséges politikai döntéseket már a Tisza-kormány hozza meg az április 12-i, soha nem látott erejű felhatalmazás alapján.

"Elnök asszony elmondta, hogy az Európai Bizottság szorosan együtt fog működni az új magyar kormánnyal, hogy a rendkívül szoros határidőn belül sikerüljön eredményeket elérni és a magyar emberek mielőbb hozzájuthassanak az őket megillető uniós fejlesztési forrásokhoz"
- olvasható a bejegyzésben.

Címkék: Európai Unió

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.