Hírek
2026. Április 17. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
- közölte a választáson győztes Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán csütörtökön.
Magyar Péter miniszterelnök-jelölt jelezte: erről azon a tárgyaláson állapodtak meg, amelyet Hernádi Zsolttal, a Mol csoport elnök-vezérigazgatójával, valamint a Mol felső vezetésével folytatott Kapitány István és Kármán András társaságában.
"A Mol részéről megerősítették, hogy hazánk zavartalan üzemanyagellátása a turbulens világpiaci helyzet ellenére is biztosított" - hangsúlyozta.
A párt elnöke azt is írta, felszólítja Orbán Viktort, hogy a leköszönő kormány május 30-ig hosszabbítsa meg az üzemanyagokat terhelő jövedéki adó csökkentéséről hozott és április 30-án lejáró rendelkezést.
Magyar Péter kitért arra, hogy tárgyalt Hernádi Zsolttal a Mol által a Mathias Corvinus Collegiumnak (MCC) kifizetni tervezett 25 milliárd forintos osztalékról is.
"Elnök-vezérigazgató úrral ismertettem a Tisza-kormány terveit e téren. A Mol a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően fog eljárni. A Mol vezetése harmadik negyedéves osztalékkifizetést fog javasolni a vállalat igazgatóságának" - olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
