Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2016. Január 06. 07:50, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Magyarország a régió vezető országa lesz az elektromobilitás területén

Magyarország a régió vezető országa lesz az elektromobilitás területén

Magyarország vezető szerepet tölt majd be az elektromobilitás területén a közép-európai régióban, a kormány céltudatos intézkedésekkel segíti az elektromobilitás elterjedését

- erről Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára beszélt az M1 aktuális csatorna műsorában kedd este.

Ismertette: az ország elektromos autókkal történő "bejárhatósága" érdekében rövid időn belül 150 gyorstöltőt létesítenek, ehhez elindították a szükséges jogszabály-módosításokat. A töltőállomások üzemeltetőinek a szokásosnál sokkal kedvezőbb engedélyezési eljárást kell majd lebonyolítaniuk - mondta.

Az államtitkár kitért arra is, hogy számos kedvezménnyel ösztönzi a kormány az elektromos meghajtású autók vásárlását, egyebek mellett nem kell regisztrációs adót fizetniük az új tulajdonosoknak, áfa-kedvezmény jár nekik, valamint a buszsávot is szabadon használhatják a zöld rendszámos autók.

Ezeknek az előnyöknek kompenzálniuk kell, hogy jelenleg az elektromos autók bekerülési költsége magasabb a hagyományos járművekénél - mutatott rá, megjegyezve, hogy a technikai fejlesztések idővel olcsóbbá, hatékonyabbá, üzembiztosabbá teszik az elektromos autókat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.