Hírek
2016. Szeptember 24. 05:18, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Még tart a parlagfűszezon, de már a végéhez közeledik

A parlagfű pollenjére allergiások még kénytelenek elszenvedni az ezzel járó kellemetlenségeket, de a tünetek általában már jóval enyhébbek az egy-két héttel ezelőttinél
- közölte az Országos Közegészségügyi Központ pénteken az MTI-vel, hozzátéve: az erre érzékenyeknek sok esetben még szükséges bevenniük a gyógyszert.
A közleményben a parlagfű pollenkoncentrációjának mért értékeit, illetve az aktuális előrejelzés szerinti időjárást is figyelembe véve azt írták, az allergiások a következő napokban számíthatnak még kellemetlen tünetekre. Bár a parlagfű már nem termel pollent, az egészségre gyakorolt hatásáról mindaddig beszélhetünk, amíg egy huzamosabb ideig elhúzódó őszi esőzés ki nem mossa a levegőből a nyár során kiszóródott polleneket.
Kiemelték, a parlagfűszezon még tart, de már a végéhez közeledik. Az előrejelzés szerint a következő időszakban csapadékmentes, hűvösebbé váló, enyhén szeles időjárás valószínű, így a pollenkoncentráció további országos csökkenése várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.