Hírek
2023. Január 02. 08:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt a január elsejei melegrekord

Megdőlt a január 1-jei napi országos melegrekord: Sellyén 18,9 Celsius-fokot mértek vasárnap - írta az előzetes adatok alapján az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán vasárnap.
Azt írták, a várakozásoknak megfelelően megdőlt vasárnap a napi országos melegrekord, a délnyugat felől érkező szubtrópusi eredetű légtömegben az ország naposabb tájain 12 és 19 fok között alakultak a maximumok.
Végül a Sellyén mért 18,9 fok bizonyult a legmagasabbnak, ami 1,4 fokkal több, mint az ezen a napon tavaly Főnyeden mért 17,5 fokos napi csúcs - írták. Hozzátették: a régi maximumhoz képest vasárnap nagyjából 15 mérőállomáson mértek magasabb hőmérsékletet.
Közölték azt is, a budapesti rekord végül nem dőlt meg: Ferihegyen 13,7 fokot mért az automata, ami 0,7 fokkal elmarad a tavalyi lágymányosi értéktől. Megjegyezték: a ferihegyi mérőhöz képest nagyjából 8 kilométerrel délebbre, Gyálon ugyanakkor 16,2 fokot regisztráltak.
A meteorológiai szolgálat jelezte: a január 2-ai napi országos rekord is "szinte garantálható", az ugyanis mindössze 16,4 fok 1992-ből.
Fotó: Szalóky Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.