Hírek
2012. Június 16. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Naponta 1 milliárd eurót vonnak ki a görög bankokból
Görögországban naponta átlagosan 1 milliárd eurót vonnak ki a betétesek a bankokból - írta pénteken a Bild.
A német lap szerint hétfő óta naponta 800 millió és 1,3 milliárd euró közötti összeget emelnek le a görög bankoknál vezetett betétszámlákról. A lap egy magas beosztású banktisztviselőt idézve azt írta, hogy a szakma legrosszabb várakozásait is felülmúlja a betétesek rohama. A görög bankrendszer már nem sokáig bírja a terhelést - mondta a Bild forrása.
Ezzel egyidejűleg folyamatosan nőnek a görögök bankbetétei Svájcban: a svájci nemzeti bank adatai szerint jelenleg 4,31 milliárd euróra tehető az összeg az egy évvel korábbi 2,82 milliárdot követően.
A Financial Times Deutschland (FTD) című német üzleti lap a vasárnapi választások után várható folyamatokat latolgatva azt írta, hogy a nemzetközi hitelprogramhoz kapcsolódó megállapodás felmondását kilátásba helyező baloldali radikális Sziriza párt győzelme esetén a görögök várhatóan akkor is kiveszik minden pénzüket a bankokból, ha drasztikusan megemelik a készpénzfelvétel költségeit. Abban az esetben pedig, ha elterjed az a vélekedés, hogy az euróövezeti nemzeti hatóságok ideiglenesen bezárathatják a bankokat és a tőzsdéket, órákon belül kiürülhetnek a bankautomaták az egész euróövezetben és minden korábbinál magasabbra emelkedhet a forgalomban lévő készpénzmennyiség - írta pénteken az FTD.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni
Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

