Hírek
2019. December 14. 08:06, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Nem jár rosszul a Brexittel Nagy-Britannia
Boris Johnson elsöprő győzelme után szinte biztosra vehető, hogy a britek kilépnek az Európai Unióból (EU).
A Brexitnek köszönhetően sok területen visszakaphatja az önállóságát Nagy-Britannia, a 2016-os népszavazást megelőző, gazdasági összeomlást vizionáló várakozások pedig várhatóan nem igazolódnak be - írta a XXI. Század Intézet a legfrissebb, az MTI-hez pénteken eljuttatott elemzésében.
"A mostani választással hosszú idő után vége lehet a politikai instabilitásnak a szigetországban és ismét egy világos vízióval rendelkező erős kormány irányíthat, amelynek köszönhetően az ország visszanyerheti szuverenitását" - fogalmaztak.
Frank Füredi, 1969 óta Nagy-Britanniában élő szociológus, a XXI. Század Intézet főmunkatársa az intézet pénteki videós elemzésében kiemelte, hogy a Brexitet középpontba helyező kampány sikeresnek bizonyult, még ott is nyerni tudtak a konzervatívok, ahol erre évtizedek óta nem volt példa.
Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője úgy vélekedett: a konzervatívok történelmi győzelmével azt üzenték a britek, hogy nem kérnek tovább a brüsszeli befolyásból.
Boris Johnson győzelmével Deák Dániel szerint szabályozott és korlátozott bevándorlás következhet, ráadásul a britek úgy léphetnek ki az EU-ból, hogy az nem viseli meg érdemben a brit gazdaságot. Hangsúlyozta: megbukott a balliberálisok azon törekvése, amely főként a vidékieket hibáztatta a Brexit miatt; a mostani választás megerősítette, hogy a britek nem kérnek tovább a brüsszeli befolyásból.
A XXI. Század Intézet videós elemzésében Frank Füredi szociológus arról beszélt, hogy még a konzervatív szimpatizánsok is meglepődtek a győzelem mértékén - írták a közleményben. Véleménye szerint "a gyenge vezető és a gyáva politikája", valamint a Brexittel kapcsolatos semlegessége kódolta a bukását a Munkáspártnak, amely gyakorlatilag elszakadt a klasszikus táborától.
Frank Füredi azt mondta, hogy a klasszikus brit pártrendszer átalakult, aminek oka, hogy az emberek már nem feltétlenül az alapján szavaztak, hogy milyen szimpatizánsok voltak eddig, hanem az alapján, hogy mit gondolnak a Brexitről, a szuverenitásról.
A konzervatívok körében előtérbe került egy új generáció, amely nem a "brüsszeli identitáspolitikát" követi - fogalmazott, kijelentve: ők lehetnek az ország új vezetői, és ha jól teszik a dolgukat, akkor a '20-as évek végéig hatalomban tudnak maradni, míg a Munkáspárt képtelen lesz kikerülni a saját maga teremtette gyenge pozíciójából.
Frank Füredi szerint a Brexittel hosszú távon jól jár az ország, hiszen "visszakapja a szuverenitását és nem kényszerült a brüsszeli diktátumok elfogadására" - írta a XXI. Század Intézet.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 22. 08:09, péntek | Külföld
A Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu ellen
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök, valamint Joáv Gallant nemrégiben leváltott izraeli védelmi miniszter ellen - tájékoztatott a hágai székhelyű bíróság csütörtök
2024. November 22. 08:06, péntek | Külföld
Ukrán légvédelem: Interkontinentális ballisztikus rakétával támadta az orosz hadsereg Dnyipro városát
Az orosz hadsereg több különböző típusú – közöttük egy interkontinentális ballisztikus – rakétával támadta csütörtök reggel Dnyipro városának ipari és közmű-infrastruktúráját – közölte az ukrán légierő.
2024. November 21. 07:52, csütörtök | Külföld
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
2024. November 19. 07:51, kedd | Külföld
Kreml: minőségileg új helyzetet teremt egy olyan döntés, amely megengedi a mélységi csapásokat Oroszország ellen
Oroszország abból indul ki, hogy minőségileg új helyzetet teremt egy arról meghozott döntés, hogy ATACMS rakétákkal csapások mérhetők Oroszország belsejébe - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn újságíróknak.