Hírek
2017. Január 31. 10:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Német banktól magyar számlára csalt ki pénzt egy ghánai férfi - VIDEÓVAL
Több mint 16 millió forintot csalt el egy német hitelintézettől az a ghánai férfi, akit hétfőn Magyarországra hoztak az ellene indított eljárás lefolytatására
- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a rendőrség honlapján. A közleményben az áll: a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján egy ismeretlen 2015 szeptemberében feltörte egy indai cég levelezőrendszerét, és megváltoztatta a cég hivatalos e-mail-címét. Így amikor egy német hitelintézet több mint 16 millió forint értékben eurót akart átutalni az indai cégnek, az összeg valójában egy magyarországi banknál vezetett folyószámlára érkezett meg. Amikor a német hitelintézet munkatársai észrevették, hogy az átutalás kedvezményezettjének és a bankszámlaszám tulajdonosának a neve nem egyezik meg, feljelentést tettek a német hatóságoknál.
Ahogy a BRFK nyomozása során kiderült, a magyarországi banknál vezetett folyószámla tulajdonosa egy 30 éves ghánai állampolgár, aki ellen országos és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. Ennek eredményeként a cseh társszervek január 23-án jelezték az Országos Rendőr-főkapitányságnak, hogy elfogták a férfit, és hétfőn éjszaka a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren átadták a fővárosi rendőröknek.
A BRFK pénzmosás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a ghánai férfival szemben, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -

