Városlista
2025. június 26, csütörtök - János

Hírek

2025. Június 25. 07:13, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak

Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak

Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát

- írta Orbán Viktor miniszterelnök az X-en Volodimir Zelenszkij bejegyzésére reagálva.

Az ukrán elnök szintén az X-en közzétett bejegyzésében igazságtalannak nevezte, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna európai uniós csatlakozását.

Orbán Viktor válaszüzenetében úgy fogalmazott:

"elnök úr, minden tiszteletem mellett: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak. Felvenni egy olyan országot a tagjaink közé, amely háborúban áll Oroszországgal, azonnal belesodorná az EU-t egy közvetlen konfliktusba. Igazságtalan dolog elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja ezt a kockázatot"
- írta az X-en a miniszterelnök.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.

2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld

Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós

Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.

2025. Június 25. 07:16, szerda | Belföld

Érezhető földrengés volt Győr térségében

Kedden 20 óra 56 perckor 2,5-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Győr térségében, 6 kilométeres mélységben

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.