Városlista
2026. február 26, csütörtök - Edina

Hírek

2012. Június 14. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Kegyes Csilla, az MTI tudósítója jelenti

Oroszország - A Moszkvai Újságíró Szövetség szerint veszélyben vannak Politkovszkaja munkatársai

Oroszország - A Moszkvai Újságíró Szövetség szerint veszélyben vannak Politkovszkaja munkatársai

A Moszkvai Újságíró Szövetség azt kérte szerdán az orosz főügyésztől, hogy vizsgálja ki, veszélyben van-e a Novaja Gazeta főszerkesztő-helyettesének és munkatársainak az élete.

Annak a lapnak az alkalmazottairól van szó, amely a hatalom elleni éles bírálatairól vált híressé, és amelynek a 2006-ban meggyilkolt Anna Politkovszkaja is dolgozott.
Az újságírók érdekvédelmi szervezete most azért aggódik az ott dolgozók életéért, mert Szergej Szokolov főszerkesztő-helyettest egy múlt hétfőn megjelent cikk miatt állítólag halálosan megfenyegette Alekszandr Basztirkin, a Szövetségi Nyomozó Bizottság vezetője. Ezek után Dmitrij Muratov főszerkesztő a lap szerdai számában nyílt levélben követelt biztosítékot Basztirkintól arra, hogy a lap újságíróinak, elsősorban a főszerkesztő-helyettesnek nincs veszélyben az élete.
A Novaja Gazeta főszerkesztője Basztirkinnek írt nyílt levelében kifogásolta, hogy a Szövetségi Nyomozó Bizottság vezetője egy Moszkva környéki erdőbe szállítatta Szokolovot, és ott fenyegette meg a főszerkesztő-helyettest.
Muratov szerint az orosz nyomozóhatóság vezetőjének haragját Szergej Szokolovnak a lap június 4-i számában közölt cikke váltotta ki. Abban a szerző felháborodását fejezte ki amiatt, hogy egy dél-oroszországi faluban történt gyilkosság egyik vádlottja mindössze 150 ezer rubeles büntetéssel megúszta az ügyet. A lap a jelenlegi orosz hatalmat, így Basztirkint is összefüggésbe hozta szervezett bűnözői körökkel.
Moszkvában több újságírót őrizetbe vettek a rendőrök, mert a Novaja Gazeta újságírói mellett tüntettek a Szövetségi Nyomozó Bizottság moszkvai székháza előtt. Köztük volt az Eho Moszkvi rádió főszerkesztő-helyettese, a Kommerszant FM munkatársa is több kollégájuk társaságában. Az újságírókat később elengedték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.