Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2018. Június 15. 07:28, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Ősszel dönthetnek a vörösiszapperben

Ősszel dönthetnek a vörösiszapperben

Várhatóan az ősszel születik meg az ítélet a vörösiszapperben - írta a Magyar Hírlap pénteken.

A tíz ember életét követelő vörösiszap-katasztrófa ügyét tárgyaló bíró az ítélkezési szünet előtt, július elején tart három tárgyalási napot, s e napokon, az eddigiekhez hasonlóan, iratismertetés lesz. Ítélet az idén késő ősszel várható az ügyben - tájékoztatta a lapot Havasiné Kulcsár Petra, a Győri Törvényszék sajtószóvivője.

A vörösiszapperben 2016. január végén, több mint háromévnyi tárgyalássorozat után hozott elsőfokú ítéletet a Veszprémi Törvényszék, s bűncselekmény hiányában felmentette mind a tizenöt vádlottat. Az ügy a Győri Ítélőtáblára került, amely hatályon kívül helyezte az első fokon meghozott ítéletet, és új eljárást rendelt el, egyebek mellett felderítetlenség, tényállás hiánya, tényekből további tényekre való helytelen következtetések, indoklási kötelezettségek megsértése miatt - idézi fel a lap. A megismételt elsőfokú eljárásban a Győri Törvényszék jár el.

A vörösiszap-katasztrófa 2010. október 4-én következett be, amikor a Mal Zrt. ajkai telephelyén átszakadt egy zagytározó gátja,
és a kiömlő több millió köbméter lúgos lé elöntött több települést. Tíz ember meghalt, és több százmilliárd forintos kár keletkezett magán- és közvagyonban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.