Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2012. Április 30. 07:07, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Paks: lerakták a hulladékkezelő központ alapkövét

Hét település hulladékgazdálkodási, szemételhelyezési feladatainak ellátását szolgálja a Paks és térsége hulladékgazdálkodási rendszer.

Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt mérföldkőhöz érkezett: a minap lerakták az alapkövet - számolt be róla a Tolnai Népújság.

Hosszú évek előkészítő munkája után elkezdődött a Paks térségi hulladékgazdálkodási rendszer hulladékkezelő központjának építési, kivitelezési szakasza. A beruházás megvalósításával Paks mellett hat környékbeli település, Bölcske, Madocsa, Gerjen, Nagydorog, Pusztahencse, Györköny hulladékelhelyezése válik hosszú távon megoldhatóvá.

A beruházás keretében korszerű hulladékudvar, komposztáló telep, új lerakó, valamint a kommunális és szelektív hulladék feldolgozására szolgáló csarnok épül. A beruházás az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A projekt keretében nem csupán új hulladékgazdálkodási rendszer létrehozására, hanem korszerű szemlélet kialakítására is vállalkozott a hét település alkotta társulás, megfelelve az Európai Unió szigorú környezetvédelmi szabályozásának.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.