Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2017. Április 26. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Pályázat útján országossá terjesztenék az Anyák háza-programot

Pályázat útján országossá terjesztenék az Anyák háza-programot

A gyermekek betegjogainak jobb érvényesüléséért országossá terjesztenék az Anyák háza-programot.

A pályázat célja, hogy a budapesti és a vidéki gyermekkórházakban, -osztályokon a szülő végig beteg gyermeke mellett maradhasson méltó körülmények között.

Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint 2015 novemberében - egyedülálló kezdeményezés eredményeként - elsőként a Bethesda Anyák Háza jött létre, amely szállást nyújt a kórházban kezelt gyermekek családtagjainak, ezzel is segítve a gyógyulási folyamatot.

Az Anyák háza-programot támogató svéd SCA Hygiene Products Kft., a Bethesda Kórház Alapítvány és a Magyar Gyermekorvosok Társaságának támogatásával most pályázni lehet hasonló házak kialakítására.

A jelentkezéseket magyarországi gyermekkórházaktól, gyermekklinikáktól, alapítványoktól és civil szervezetektől várják. A jelentkezési határidő június 15.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.