Hírek
2020. Február 18. 15:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Piramisjáték miatt vádat emeltek egy férfi ellen Budapesten
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki piramisjátéknak minősülő pénzbefizetési rendszert épített ki 2012 és 2014 között - tájékoztatta a fővárosi főügyész kedden az MTI-t.
Ibolya Tibor közleménye szerint az ötvenéves férfi az Egyesült Királyságban bejegyzett gazdasági társaság tagjaként és ügyvezetőjeként budapesti székhellyel megalapított és irányított egy magyar céget. A vádlott - a csatlakozóktól pénzt gyűjtve -piramisszerűen felépülő, pénzbefizetésen és -szétosztáson alapuló rendszert alakított ki.
A férfi az interneten, Magyarországon tartott előadásokon, webkonferencián keresztül és személyesen szervezte be a résztvevőket. Azt ígérte nekik, hogy meghatározott összegek befizetésével és további részvevők beszervezésével - a cég leányvállalatain keresztül - egy kedvező feltételeket biztosító lízingkonstrukció keretében vásárolhatnak ingatlant vagy válthatják ki meglévő hitelüket.
A piramisjátékban több mint ezerötszázan fizettek be 15 ezer forinttól több millióig terjedő összeget a vádlott kizárólagos rendelkezése alatt álló bankszámlára. A befizetett összegekkel ő rendelkezett, az egyes kifizetésekről, utalásokról ő határozott - írta a főügyész.
A vádirat szerint a tagok a befizetésekből gyűjtötték össze az ingatlanügyletek önrészét. A férfi - bár erre hivatkozott - a rendszer működtetéséhez szükséges külső tőkét nem vonta be, a szervezetnek csak a résztvevők által befizetett összegekből volt bevétele. Külső befektető hiányában csak folyamatos, kétszázszázalékos tagbeszervezéssel lehetett volna a piramis alsó szintjén lévők igényeit kielégíteni, ennek hiányában a résztvevők az esetek jelentős részében nem juthattak hozzá a várt anyagi előnyhöz - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
