Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2012. Január 09. 07:45, hétfő | Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI

Progresszív rock, dzsessz, metál és chillout - mindenkinek megadják, amit szeret

Progresszív rock, dzsessz, metál és chillout - mindenkinek megadják, amit szeret

Január 12-én tartja legújabb albuma bemutatóját a fúziós zenét képviselő Special Providence a fővárosi A38 hajón. A nyolc éve létező csapat Soul Alert című harmadik lemeze anyagát itt játssza először élőben.

Az elmúlt évtizedben a Special Providence nemcsak hazai, hanem nemzetközi körökben is ismert lett, komoly sikereket ért el, fellépett számos rangos európai fesztiválon és klubban, tavaly októberben Dél-Amerikába is eljutott.

Lemezeiket tizenöt országban forgalmazzák - tájékoztatták a szervezők az MTI-t. Zenéjüket szinte lehetetlen a szokványos műfaji keretek közé szorítani, a formáció szabadon elegyíti a progresszív rock, a dzsessz, a metál és a laza chillout elemeit, valódi kuriozitást hozva létre. "Emiatt az egyveleg miatt hívnak minket dzsesszfesztiválokra éppen úgy, mint metál rendezvényekre" - mondta Markó Ádám a csapat dobosa.

Bár a produkció alapvetően instrumentális, az évek alatt megszokottá vált, hogy néha vendégénekesek teszik színesebbé az összhatást, stúdióban és színpadon egyaránt. A Soul Alert című lemezen a Turbo frontembere, Tanka Balázs hangját lehet hallani, a január 12-i koncerten a Subscribe-ból ismert Csongor Bálint, valamint Till Máté egészíti ki a zenekart néhány dal erejéig.

A Soul Alert sokak szerint a zenekar eddigi legdallamosabb albuma, átgondoltabb, érettebb mint a korábbi két lemez, a 2008-as Labyrinth és a 2007-es Space Café. A már említett Markó Ádám mellett Cséry Zoltán (billentyűs hangszerek), Kertész Márton (gitár) és Fehérvári Attila (basszusgitár) alkotja a Special Providence-t, amely idén tavasszal Franciaországban, Belgiumban és Németországban turnézik, ősszel pedig Nagy-Britanniában, valamint Japánban hallhatja őket a közönség.

Az A38-beli koncerten a Special Providence mellett színpadra lép a Haelo is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld

GENEZIS – Magyar Misztériumjáték

"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig