Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2019. Január 10. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rajz- és esszépályázatot hirdettek a magyar címer és zászló ünneplésére

Rajz- és esszépályázatot hirdettek a magyar címer és zászló ünneplésére

Rajz- és esszépályázatot hirdetett a magyar címer és zászló ünneplésére a Nemzetstratégiai Kutatóintézet, amely február 22-ig várja három korcsoportban az alkotásokat.

Az Országgyűlés a magyar zászló és címer emléknapjául március 16-át jelölte ki, valamint II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemmé választásának 315. évfordulója alkalmából a 2019-es évet Rákóczi-emlékévvé nyilvánította, így idén a pályázók "Istennel a hazáért és a szabadságért!" témakörben is benyújthatják pályamunkáikat a zászló és a címerábrázolások mellett - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.

A pályázatra a világ bármely pontján élő magyar óvodások, általános és középiskolai diákok és egyetemisták nevezhetnek.

A rajzpályázatra a magyar zászlót és/vagy címert, a történelmi zászlókat, valamint a határon túli nemzetrészek zászlóit, esetleg saját Rákóczi-ábrázolást bármilyen szabadon választott technikával meg lehet jeleníteni, azt valamely egyéni hangulat, téma, emlékkép vagy történelmi eseménnyel összefüggésben ábrázolva.

Az esszépályázatra a magyar zászlót és/vagy címert, a történelmi zászlókat, a határon túli nemzetrészek zászlóit, a velük összefüggő történelmi személyiség életét, valamint II. Rákóczi Ferencet megjelenítő, minimum 4 ezer, maximum 10 ezer leütésű esszéket várnak PDF formátumban, digitális úton. Mindkét kategóriában a beérkezési határidő február 22.

Az alkotásokat műfajonként és korcsoportonként bírálják el. A pályázat kiírói a korcsoportok első három legjobbnak ítélt alkotóit tárgy- és könyvjutalomban részesítik, valamit különdíjakat is osztanak.

A rajzpályázat zsűrijében Jankovics Marcell grafikusművész, filmrendező; Somogyi Győző festőművész; Rényi Krisztina grafikusművész; Molnár János festőművész és Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója foglal helyet. Az esszépályázat alkotásait Takaró Mihály író és Sebők Melinda irodalomtörténész értékeli.

A részletes kiírás a Nemzetstratégiai Kutatóintézet honlapján érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.