Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2017. Szeptember 04. 15:48, hétfő | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Rally: Ismét ismeretlen terepen!

Rally: Ismét ismeretlen terepen!

A Ritmus ASE 2 autóval vág neki a 6. Rallye Nova Goriciának.

A Mitropa Kupa 3.helyén álló Várkonyi-Makai páros egy R4-es Mitsubishivel, míg a horvát bajnokságba is számító futam miatt a Szilágyi-Váradi páros is egy számára új Mitsubishivel, mégpedig azzal, amit eddig Várkonyiék használtak. Mivel mindkét páros először vág neki ennek a versenynek, fel kell kötni a nacit!

Várkonyi Szabolcs:
Ismét egy számunkra új versenyen indulunk, méghozzá több mint 150 km-en, rengeteg kanyarral, ami nyomokban sem emlékeztet az előző versenyre, a Baranya Kupára, ahol összesen volt annyi kanyar, mint itt mondjuk a 22,5 km-es szakaszon. Bár még nem indultam itt, de már jártam arra. Nemcsak a gyorsaságik élvezetesek, gyönyörű helyeken is megy verseny a hegyekben, pár km-re az olasz határtól. Valahogy itt nem probléma az engedélyek megszerzése, pedig semmivel sem kevésbé „natura 2000” a környék, mint mondjuk a Pilis, sőt! Az autó a Baranyán már megismert R4-es lesz. Bízom benne, hogy szokás szerint hiba nélkül teljesíti, a nem kevés kanyart. Kint azért tesztelünk szerdán, majd elég szoros a program. Szerdán 14.30-tól pályabejárás, elég szoros beosztással, mivel a 6 gyorsból 4 oda-vissza lesz megtartva. 112 autó nevezett, amiből majdnem 30 4WD, közte 13 R5-ös autóval. Szóval nem lesz könnyű a top 5-10 közé férni, ami a cél lenne. Főleg, mert a sok kanyar miatt itt az R5-ösök nagyobb előnyben vannak, mint a magyar pályákon. De az igazi a cél a Mitropában meglévő 3.helyünk megerősítése, mivel valószínűleg ez az utolsó idei Mitropa versenyünk.

Makai Gergely:

Az itthoni verseny utána, most ismét Szlovéniában állunk rajthoz. Szeretnénk tovább erősíteni az összetettbeli harmadik pozíciónkat a Mitropa Cup-ban, az autó marad az R4-es, amivel a Baranya kupán jól szerepeltünk. A nevezési listát nézve, lesz bőven induló, kíváncsian várom, hogy mit tudunk kihozni magunkból.
Támogatóink segítségét köszönjük: Hetech Trend, Vasút Komplett, Droidx, GDP Guru, Autoflex Ker., Villumen, Airvent, Carwax, Di-Fer csoport, ZFW Hortiservice, Sütödetech, VPT Group, ATRA Kft., KÉK - PTI Kft., Sun&Fun Holidays.

Fotó: Ritmus ASE

Címkék: autósport, rally, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport

Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.

2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin

A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport

Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig

A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

2025. Április 05. 08:01, szombat | Sport

Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben

Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.