Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2017. December 12. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Repülőgép-baleset Nyíregyházán - Az ügyészség vádat emelt az oktató ellen

Repülőgép-baleset Nyíregyházán - Az ügyészség vádat emelt az oktató ellen

Légi közlekedés halált okozó gondatlan veszélyeztetésének vétsége miatt emelt vádat az ügyész egy oktató ellen, akinek mulasztásai miatt május 20-án Nyíregyházán egy tanuló lezuhant vitorlázó repülőgépével, és meghalt

– tájékoztatta Szilágyi László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-t.

Az ügyész azt indítványozta a vádiratban, hogy a bíróság felfüggesztett fogházbüntetésre ítélje a vádlottat, valamint tiltsa el a repülőgép vezetésének oktatásától és az ehhez kapcsolódó tevékenységektől - tette hozzá.

A vádirat szerint a 48 éves sértett a Nyíregyházi Repülőtéren vitorlázórepülőgép-vezetői tanfolyamon vett részt. Az oktató valótlanul igazolta le a kiképzési okiraton, hogy a tanuló rendelkezett megfelelő jártassággal a repülőgép vezetésére. Május 20-án engedélyezte a tanulónak, hogy a vitorlázó repülőgéppel öt órát meghaladó repülést végezzen, azonban nem látta el a megfelelő iránymutatásokkal arra az esetre, hogy mit kell tenni, ha a repülőgép irányíthatatlanná válik.

Az oktató a tanuló repülését a földről sem figyelte, maga helyett senkit nem bízott meg ezzel.

A sértett aznap már negyedik alkalommal próbálkozott a feladattal, "kereste a felszálló meleg légáramlatot", de úgynevezett dugóhúzóba került, és a gép zuhanni kezdett. A sértett a repülőgéppel Nyíregyházán, egy Rákóczi úti telephelyre zuhant, ahol a gyors orvosi ellátás ellenére belehalt sérüléseibe.

A vádirat szerint a baleset azért következett be, mert a vádlott a sértett oktatását nem megfelelően végezte el, nem segítette, hogy korábban a kiképzési programot elvégezze, továbbá az oktató azt sem vette figyelembe, hogy a sértettnek nem volt megfelelő jártassága az adott repülőgép vezetésére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.