Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2012. Július 02. 18:39, hétfő | Kék hírek
Forrás: OrientPress Hírügynökség | Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Rohamrendőrökkel lakoltattak ki egy rokkant nyugdíjast

Rohamrendőrökkel lakoltattak ki egy rokkant nyugdíjast

Rohamrendőrség bevetésével lakoltatták ki hétfőn délelőtt önkormányzati lakásából a mindkét lábára amputált, két szívinfarktusos 68 éves Nagy Lajosnét, és országos körözést rendelnek el 15 éves unokája ellen, aki megszökött hazulról, hogy ne kerüljön állami intézetbe – jelentette a Magyar Szociális Fórum az országos felháborodást kiváltó esetről.

Mint az MSZF közleményében olvasható. László Tamás, a fővárosi XV. kerület polgármestere nem reagált a Magyar Szociális Fórum kérésére, hogy kíméljék meg a kilakoltatástól a rokkant asszonyt és unokáját, hétfőn pedig 'úgy akarta kijátszani az idős asszony lakásának védelmére kivonult 50-60 otthonvédő éberségét, hogy magához kérette őket mondvacsinált ürüggyel, hogy a rendőrség időközben akadálytalanul kilakoltathassa a tolókocsis nagymamát, az unokát pedig elvitesse.”

Beszteri László, az Adj esélyt az életért egyesület elnöke a helyszínről arról tájékoztatta az MSZF-et, hogy az otthonvédők vasárnap rácsokkal vették körül a lakást, hogy megvédjék. Hétfőn előbb eleget tettek László Tamás polgármester kérésének, hogy üljenek le tárgyalni, majd amikor látták, hogy a polgármester ki akarja játszani őket, és esze ágában sincs visszavonni a kilakoltatási engedélyt, visszasiettek a Pázmány Péter u. 108. fsz. 10. sz. alá, majd a rohamrendőrség kiérkezésekor magukat is odaláncolták a kerítéshez, hogy fizikailag akadályozzák meg polgármester rohamrendőrök igénybevételével elkövetett tettét. A rohamozó rendőrök elvágták a láncokat, lebontották a rácsokat, majd mindnyájukat bilincsbe verték és elszállították őket a helyszínről – állítja a Magyar Szociális Fórum.

Az amputált lábú asszonyt a főváros XV. kerületének ESZI Gondozóházába szállítják az Erdőkerülő utca 34. sz. alá – tudatta Beszteri.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.