Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2011. Június 29. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege

Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege

Az első negyedévben érhette el csúcsát a válság kezdete óta korrekciót vett folyó fizetési mérleg-így vélekednek a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők a csütörtökön megjelenő adatról. A Napi Gazdaság konszenzusa 900 millió e

 

A 2011 első negyedévben tapasztalt makrogazdasági folyamatok a külső egyensúly további javulását vetíti előre- állapította meg a jegybank a legutóbbi inflációs jelentésében. A Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest elemzése szerint a kormány munkaerőpiacot,szociális ellátásokat és nyugdíjrendszert érintő, a Széll Kálmán tervben és a konvergenciaprogramban vázolt intézkedési valószínűleg nem hozzák az eredetileg tervezett költségvetési megtakarítást, így 2012-13-ban komoly rést kell valahogy betölteni. Ha a 900 millió eurós többlet bekövetkezik, akkor soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország folyó mérlege, amely tőkemérleggel párosulva kiemelkedően magas finanszírozási többletet biztosíthat az országnak.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: költségvetés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.

2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát

Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei

2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld

Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása

Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása