Hírek
2021. Június 20. 16:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Sújtókéssel vágta le szomszédja ujjait - VIDEÓ
Maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat az ellen a 34 éves férfi ellen az ügyészség, aki halálosan megfenyegette, majd egy sújtókéssel megsebesítette a szomszédjában lakó nőt.
A vád szerint a bátonyterenyei férfi szóváltásba keveredett a szomszédjában lakó házaspárral, mert zavarta őt a kutyáik ugatása. Vita közben belerúgott a kapujukba, majd hazament, ahol magához vett egy 80 centiméter nyélhosszúságú, 30 centiméter fejhosszúságú, 16 centiméter hosszan hajlított vágóeszközt, ún. „sújtókést”. Ezzel ment vissza a szomszéd házhoz, ahol a házaspár nő tagja, hogy a támadó ne tudjon bejutni hozzájuk, belülről kézzel támasztotta a kaput. A férfi megfenyegette őt, közben a sújtókéssel lesújtott a nő kaput támasztó jobb kezére – közölte az ügyészség.
A bántalmazás következtében a sértettnek töréses és roncsolódásos sérülései keletkeztek, melyek négy ujját érintették, kétszer is meg kellett őt műteni, de az ujjak és a kéz funkcióit nem lehetett helyreállítani, maradandó fogyatékosság alakult ki nála.
Az ügyészség a többszörösen büntetett előéletű vádlottal szemben maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntette miatt börtönbüntetést és közügyektől eltiltást, valamint a 97.454 forint bűnügyi költség megfizettetését indítványozta.
Az ügyben a Salgótarjáni Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
