Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2025. Március 25. 07:37, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban

Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban

Új korszak kezdődött az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatban, amelyet innentől kezdve a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös előnyökre törekvés határoz meg

- közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn.

A minisztérium MTI-nek eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető az amerikai nagykövetség ügyvivőjével, Robert Palladinóval folytatott megbeszélését követően arról számolt be a Facebookon, hogy a magyar kormány nagyra becsüli az Egyesült Államok új elnökének elkötelezettségét a béke mellett.

"Ha Donald Trump nem teremt békét Ukrajnában, akkor senki"
- írta.

"Magyarország minden eszközzel támogatja Donald Trump erőfeszítéseit, és felháborítónak tartjuk, hogy Brüsszel gátolja ezek sikerét"
- tette hozzá.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy hatalmas lehetőségek vannak a kétoldalú gazdasági, befektetési és energetikai együttműködésben, amelynek fejlesztésén most már közösen dolgoznak a felek.

"Robert Palladino amerikai ügyvivővel kiváló megbeszélést folytattunk. Végre újra a kölcsönös tisztelet határozza meg kapcsolatunkat a budapesti Amerikai Nagykövetséggel" - összegzett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.