Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Január 31. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tavaly 8,6 milliárd forintot fizettek ki jégkár miatt a biztosítók

Tavaly 8,6 milliárd forintot fizettek ki jégkár miatt a biztosítók

Az agrárbiztosításokkal foglalkozó négy biztosító tavaly 8,6 milliárd forintot fizetett ki jégkár címén - mondta Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője kedden az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: májusban üzemelik majd be országosan a jégkármérséklő rendszert, az úgynevezett Jégert. Megjegyezte, hogy véleménye szerint a Jéger és a gazdálkodók által kötött biztosítások együtt igazán hatásosak.

Úgy vélte, a Jéger mellett a biztosítások fontosságát mutatja, hogy az országban három megyében már eddig is működött talajgenerátorokból álló jégkár enyhítő rendszer, tavaly azonban pont ebben a három megyében kellett a biztosítóknak a jégkár enyhítésére 2,7 milliárd forintot kifizetniük.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát