Hírek
2014. Május 26. 18:54, hétfő | Belföld
Több mint 15 ezren pálinkáztak a belvárosban

Hódítottak a long drinkek a IX. Budapesti Pálinkafesztiválon.
Négy napon keresztül 27 kiállító, több mint 400 féle párlat és izgalmas zenés produkciók gondoskodtak a felhőtlen hangulatról a Budapesti Pálinkafesztiválon. A legkedveltebb ital idén is az Év Pálinkája volt, de a kellemes időjárásnak köszönhetően a hűsítő pálinkás long drinkeket is előszeretettel fogyasztották a fesztiválozók.
Több mint 15 ezren látogattak ki május 22-25. között a Városháza Parkba az idei első igazán nyárias hétvégén. A IX. alkalommal megszervezett Budapesti Pálinkafesztiválon ezúttal is különleges párlatok és ínyenc falatok között válogathattak a vendégek. A pálinkafőző mesterekszámára külön öröm volt, hogy a házipálinka-főzés virágzásának idején ilyen szép számmal érkeztek látogatóka rendezvényre, és hogy még mindig ilyen sokan értékelik a szakértelemmel, minőségi alapanyagból főzött párlatokat.
A legjobban idén is Magyarország pálinkafőzdéinek közös blendje, az Év Körtepálinkája fogyott, de a körtés ételek is nagy sikert arattak. Az ínyencek megkóstolhatták a kéksajtkrémes mézes körtés bagettet vagy a körtés kecskesajtos salátát, de a desszertek között is igazi kuriózumokra leltek az érdeklődők: volt mandulás körtepite és csokis körtekompót, a Pálinkás Édességek házában pedig körtés macaron, valamint körtepárlattal töltött Szamos és Lady Lavender bonbonok várták a vendégeket.
A kellemes időjárásnak köszönhetően népszerűek voltak a különböző főzdék long drinkként kínált italai is. Az Agárdi Pálinkafőzde Gin Tonic-kal, a Rézangyal és a Békési Pálinkaház körte alapú hűsítő italokkal, a Márton és Lányai pedig egy igazán különleges Boróka Tonic-kal készült a látogatóknak.
A kellemes hangulatot gitárkísérettel fokozták a színpadra lépő művészek. A négy nap alatt többek között az Intim Torna Illegál, Egyedi Péter, Járai Márk és Pátkai Rozina biztosította a zenei aláfestést pálinkázáshoz.
„Bár a tavaszi rendezvény gyorsan véget ért, szerencsére nem kell sokat várni a következő Pálinkafesztiválra. Ősszel ismét a Budai Várban pálinkázhatunk majd együtt, ahol ezúttal a legjobb hazai párlatok mellett a whiskyvel ismerkedhet majd meg kicsit jobban a nagyérdemű” – mondta el Maros Róbert, a fesztiválok főszervezője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.