Hírek
2019. Szeptember 12. 16:05, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 1,5 millió EU-állampolgár kért tartós brit letelepedési engedélyt
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint meghaladta az 1,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz.
A magyarok közül eddig csaknem 40 ezren kértek tartós letelepedési engedélyt.
A brit kormány döntése alapján azok a külföldi EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen Nagy-Britanniában laknak, a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is maradhatnak az országban, és érvényben maradnak jelenlegi jogosultságaik is, de letelepedett jogi státusért - vagyis meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért - kell folyamodniuk a brit belügyminisztériumhoz.
A tárca csütörtöki tájékoztatása szerint ezt a 27 EU-tagország Nagy-Britanniában élő 3,2 millió állampolgára közül augusztus végéig 1,34 millióan tették meg, és a letelepedett státusért folyamodók száma azóta átlépte a 1,5 milliót.
Az augusztus 31-i állapotot mutató lista élén a lengyelek állnak több mint 240 ezer folyamodvánnyal. A magyarok közül 39 700-an kértek tartós letelepedési engedélyt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát
Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.
2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld
Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!
2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld
Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld
Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé
Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé

