Hírek
2018. Március 21. 12:35, szerda |
Belföld
Forrás: police.hu
Több száz gumit akartak elégetni az erdőben
Több száz gumiabroncsot akart elégetni három férfi Pécsbagota külterületén az erdőben.
Hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Szigetvári Rendőrkapitányság egy 35 éves hosszúhetényi, valamint egy 22 éves győri, és egy 21 éves ligeti férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a 35 éves férfi és társai január 16. és január 19. között jogszerűen hajtottak végre fakitermelést Pécsbagota külterületén az erdőben, azonban a fel nem használt faanyagot úgy semmisítették meg, hogy azt használt gumiabroncsokra helyezték, majd meggyújtották.
A férfi a faágak elégetéséhez körülbelül 500 gumiabroncsot vásárolt, majd szállított társaival az erdőbe. A rendőrök a három férfit január 19-én elfogták, majd kihallgatták őket gyanúsítottként, amely során mindhárman beismerték tettüket. A rendőrségi vizsgálat megállapította, hogy a használt gumiabroncsok veszélyes hulladéknak minősülnek, és égetésük során mérgező anyagok szabadulnak fel.
A gyanúsítottak ügyében folytatott nyomozást a Szigetvári Rendőrkapitányság a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

