Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2017. Június 07. 07:23, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Többen meghaltak egy lövöldözésben Utah államban

Többen meghaltak egy lövöldözésben Utah államban

Három halálos áldozatot hagyott maga után egy lövöldözés kedden az Egyesült Államok középnyugati szövetségi államában, Utahban.

A rendőrség közleménye szerint Salt Lake City egyik elővárosában, Sandyben egy férfi tüzet nyitott egy autóban ülő nőre és a vele lévő gyermekekre. A nőt és az egyik fiúgyermeket halálosan megsebesítette, két másik gyermeket pedig - egy kisfiút és egy kislányt - kórházban, súlyos sebekkel ápolnak. Egyikük állapota válságos. Maga a lövöldöző férfi is meghalt.

A The Salt Lake Tribune című helyi lap Jason Nielsen rendőrségi szóvivőt idézte, aki szerint feltételezhetően családi vita állt a háttérben, bár még tart a nyomozás. Egyelőre az sem világos, hogy a lövéseket leadó férfi öngyilkos lett-e, vagy valaki más lőtte agyon.

Mivel a lövések egy iskola közelében dördültek el, az iskolát azonnal lezárták, jóllehet - késő délután lévén - alig néhány diák volt bent.

Egy nappal korábban, hétfőn, a floridai Orlandóban történt lövöldözés. Ott egy munkahelyéről elbocsátott 45 éves férfi lőtte agyon bosszúból a volt főnökét és négy volt munkatársát. Az elkövető öngyilkos lett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat