Hírek
2018. Július 01. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Történelmi csúcson a háztartások betétállománya

Történelmi csúcsra, 8116,8 milliárd forintra emelkedett április végére a háztartások betétállománya, és 9,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi mennyiséget
- ismerteti a csütörtöki Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) statisztikáira hivatkozva.
A lakossági - vagyis az önálló vállalkozók betétei nélkül számolt - állomány 7797,8 milliárd forintot ért el a negyedik hónapban, ez éves alapon 8,5 százalékos emelkedés.
A lakossági betétek mennyiségének emelkedése a látra szóló és a folyószámlabetét-állomány megugrásának köszönhető: a lekötetlen pénzek volumene ugyanis 17,4 százalékkal, 5222,2 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. Ezzel szemben a korábban az eszközosztály legnagyobb részét adó, éven belüli időtávra lekötött betétek állománya 11,8 százalékkal, 1599,1 milliárd forintra zsugorodott az áprilisig számolt 12 hónapban, és 14,1 százalékkal, 75,1 milliárd forintra csökkent az egy és két év közötti időtartamra lekötött pénz mennyisége is - olvasható a gazdasági napilapban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.