Városlista
2025. május 23, péntek - Dezső

Hírek

2016. Május 04. 07:54, szerda | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is van esély az uniós átlag feletti növekedésre

Továbbra is van esély az uniós átlag feletti növekedésre

Minden esély megvan arra, hogy a magyar gazdasági növekedés továbbra is az uniós átlag felett legyen -

hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi közleménye szerint Varga Mihály a Global Capital kerekasztal-beszélgetésén. A nemzetgazdasági miniszter a pénzügyi-befektetői kiadványokat gondozó Global Capital és a tárca közös rendezvényén a tájékoztatás szerint hozzátette: Magyarország kiemelkedően jó befektetési célpont Közép-Európában és a kormány továbbra is a növekedést támogató, befektetőbarát gazdaságpolitikával segíti a gazdaság további élénkülését.


A közlemény szerint a tárcavezető elmondta: a növekedést úgy érte el a kormány, hogy az nem párosult a külső és a belső egyensúly megbomlásával, nem hitelfelvétel táplálta a magyar gazdaság felzárkózását. Az egészséges szerkezetet jól szemléleti, hogy a külkereskedelmi többlet tavaly elérte a 8,1 milliárd eurót, ami kiugró javulás 2014-hez képest - tette hozzá.

A szakminiszter az elmúlt évek költségvetési politikájáról szólva a közlemény szerint elmondta: az államadósság kezelésének új szemlélete és a lakossági hitelek forintosítása révén kifejezetten erős lett az ország külső hitel-pozíciója, míg külső kitettsége jelentősen csökkent.

Varga Mihály szerint az újrabefektetések magas aránya, a kutatás-fejlesztési tevékenységek Magyarországra telepítése, és az, hogy a Magyarországon működő külföldi vállalatok az elmúlt évek legoptimistább várakozásait fogalmazták meg 2016-ra is, azt jelzi, hogy a magyarországi és a külföldi befektetők értékelik a gazdasági eredményeket.

A Global Capital egy Magyarországról mint befektetési célpontról szóló kiadvány megjelentetését tervezi, a kerekasztal-beszélgetésen elhangzottak e kiadványhoz szolgálnának kiindulási alapul - áll a közleményben.

Címkék: gazdaság, növekedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.