Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2022. Március 24. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Tűzoltókra támadt egy férfi Szentgotthárdon

Tűzoltókra támadt egy férfi Szentgotthárdon

Letartóztatta a Szombathelyi Járásbíróság szerdán azt a szerb férfit, aki egy szentgotthárdi munkásszálláson ittasan rátámadt két tűzoltóra, egyiküknek könnyebb sérüléseket okozott

- közölte az MTI-vel a Vas Megyei Törvényszék szóvivője.

Tóth András tájékoztatása szerint a tűzoltók március 19-én este azért vonultak ki, mert a szálló tűzjelző készüléke működésbe lépett; egyenruhában és védőfelszerelésben dolgoztak, amikor az ittas férfi rájuk támadt és dulakodni kezdett velük.

A gyanúsított az egyik tűzoltót a falhoz szorította, térddel megrúgta, kabátját letépte, aki emiatt könnyebben megsérült - részletezte a történteket.

Hozzáfűzte: a férfit a rendőrök elfogták, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt indult ellene büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.