Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2021. Július 03. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újra szállítható Kanadába és Thaiföldre magyarországi baromfi

Újra szállítható Kanadába és Thaiföldre magyarországi baromfi

Feloldotta Kanada és Thaiföld illetékes hatósága a Magyarországra vonatkozó korlátozásokat, amelyeket a magaspatogenitású madárinfluenza kitörése miatt vezettek be

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken honlapján.

Az észak-amerikai országba június 16-tól, Thaiföldre június 25-től szállíthatók szabadon a vágott baromfiból származó termékek Magyarországról - írja a Nébih.

Kifejtették, hogy a járvány gyors és hatékony felszámolását, valamint az azóta eltelt időszakban Magyarország kedvező járványügyi helyzetét figyelembe véve oldotta fel elsőként Kanada hatósága a korlátozást.

A thai hatóság is ugyanezen okból döntött a Bács-Kiskun és Komárom-Esztergom megyére bevezetett korlátozások feloldásáról. A döntés értelmében Komárom-Esztergom megyéből a 2021. május 10., Bács-Kiskun megyéből pedig a 2021. május 24. után vágott baromfiból készült termékek szállíthatók a távol-keleti országba - hívja fel a figyelmet a Nébih.

A korlátozásokkal kapcsolatos további információk elérhetőek a Nébih https://portal.nebih.gov.hu/madarinfluenza-kereskedelmi-informaciok tematikus oldalon.

Címkék: baromfi, hús, kanada, thaiföld

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.