Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2018. Január 31. 09:44, szerda | Belföld
Forrás: police.hu

Vádemelés az 52 milliós drogfogás után

Vádemelés az 52 milliós drogfogás után

Vádemelést javasolt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, miután befejezte a kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott nyomozást.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 49 éves bolgár állampolgár ellen.

A férfi tavaly június 13-án jelentkezett belépésre Szerbia irányából a Röszkei határátkelőhelyen. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a férfi személyautójában szállított zenekari hangfalakban elrejtve kábítószergyanús anyagot találtak.

A KR NNI nyomozói az intézkedések során az öt hangfalból, 50 csomagban összesen nettó 23,7 kilogramm kannabiszt foglaltak le, melynek értéke 52 millió forint.
A nyomozás során a szintén bolgár állampolgárságú megbízó személyét is megállapították. Nemzetközi bűnügyi együttműködés keretében a keletkezett információkat a magyar rendőrök átadták a bolgár hatóságoknak.

A KR NNI Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály a különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott eljárást befejezte és a nyomozás iratait január 30-án a férfival szemben vádemelési javaslattal megküldte a Csongrád Megyei Főügyészségnek.

Címkék: drog, kábítószer, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.