Hírek
2016. Február 14. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Valentin-nap - A virág és a csokoládé a sláger

Nő a forgalom február 14-e, Valentin-nap előtt a hazai üzletekben az MTI által megkérdezett áruházláncok szerint, a csokoládé és a virág a legnépszerűbb termékek, de több fogy az italokból és plüss állatokból is.
A Spar áruházaiban a Valentin-nap hetében csaknem 10 százalékkal több édesség fogy, mint az azt megelőző, illetve az azt követő hetekben. Leginkább a desszertek és a táblás csokoládék iránt van érdeklődés - közölte a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. az MTI megkeresésére.
Az alkoholos italok közül a krémlikőrökből és a pezsgőkből vesznek többet ilyenkor a szokásosnál, a virágok forgalma pedig megnégyszereződik a Valentin-nap körüli időszakban a Spar tapasztalatai szerint.
A Valentin-napot megelőző napokban érezhetően megnő a forgalom a Tesco áruházaiban is. Ilyenkor a virágok, a csokoládék, az édességek és a plüss állatok iránt fokozódik a kereslet, ezek a legnépszerűbb termékek - közölte a Tesco-Global Áruházak Zrt.
Az Auchan Magyarország Kft. tájékoztatása szerint ilyenkor a vásárlók az alkalomhoz illő csokoládékat, desszerteket, krémlikőröket, pezsgőket, illetve a kisebb ajándéktárgyakat, például a plüss figurákat, bögréket, szív alakú párnákat, fényképkereteket keresik. Az Auchan áruházai is készülnek vágott és cserepes virágokkal, szív alakú tortákkal.
Február 14. Szent Bálint, avagy Valentin napja, a szerelmesek ünnepe, amikor az emberek világszerte virággal, apró ajándékkal lepik meg kedvesüket, szeretteiket. A legnagyobb kultusza az angolszász és francia nyelvterületen van, bár ma már a világ szinte minden országában kapcsolódik hozzá valamilyen hagyomány. Ám ami világszerte hasonló: a szerelmesek ünnepén a virágárusok és az ajándéktárgy-kereskedők engesztelhetetlen harcot vívnak a vevők pénztárcájáért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.