Hírek
2020. Február 19. 13:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változott munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás

A gazdasági válság óta sokat változott a munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás: akkor a munkavállalók a munkaerő-kölcsönzést szükséges rossznak látták, ez mára megváltozott, kifejezetten kedveltebbé vált a terület
– mondta a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének (MMOSZ)elnöke szerdán az M1-en.
Dénes Rajmund Roland hozzátette: ha a kölcsönző cégnek megtetszik egy munkaerő, akkor azt gyakorta saját állományba is átveszik.
A munkaerő-kölcsönzési rendszer elsősorban a hiányszakmákra specializálódik - mondta. A munkaerő-kölcsönzési rendszerben számos lehetőség van, például a leépítéseket át lehet csoportosítani olyan cégekhez, amelyeknél felvétel van - tette hozzá.
Az átcsoportosítás már nem lokális, nemcsak Pest megyére vonatkozik, hanem mobilis munkaerő esetén az egész országra – tudatta Dénes Rajmund Roland.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.