Hírek
2017. Szeptember 08. 11:32, péntek |
Sport
Forrás: mti
Wladár Sándor hozhat megnyugvást az úszó szövetségben
Vállalja az elnökjelöltséget a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) tisztújító közgyűlésén Wladár Sándor, az 1980-as moszkvai olimpia aranyérmese.
Az 54 éves sportvezető csütörtökön, a Kossuth Rádió Sportvilág című műsorában beszélt arról, hogy több egyesület is megkereste, amelyek szerint jelen pillanatban ő lehet az, "aki megnyugvást hoz". Hozzátette: ha azt érzékelné, hogy van nála alkalmasabb ember a feladatra, akkor mögé állna, azonban pillanatnyilag ezt nem tapasztalta.
"Az az ars poeticám, hogy ha valamit csinálunk, akkor azt teljes erőből végezzük" - nyilatkozta Wladár Sándor, aki 2001 óta a Jövő SC ügyvezető igazgatója.
A MÚSZ az MTI érdeklődésére pénteken megerősítette, hogy Wladárt több klub is támogatja, s a péntek éjféli határidő előtt egyelőre ő az egyetlen, akit jelöltek. A tisztújító közgyűlést szeptember 24-én rendezik.
A MÚSZ éléről a tagok múlt pénteken hívták vissza Bienerth Gusztáv elnököt, aki hét hónapig irányította a szervezetet. A közgyűlést azért kellett összehívni, mert a hazai rendezésű világbajnokságot követően a sorozatos lemondások után működésképtelenné vált az elnökség.
Fotón Wladár Sándort jobbra (MTI/Koszticsák Szilárd)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 07:26, péntek | Sport
Vb-2026 - Svájc - Bosznia-Hercegovina 4-1
2026. Június 19. 07:20, péntek | Sport
Vb-2026 - Katar ellen szerezte meg története első győzelmét Kanada
A társházigazda kanadai válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, mivel csütörtökön 6-0-ra felülmúlta a vancouveri mérkőzést kilenc játékossal befejező katari csapatot.
2026. Június 18. 14:00, csütörtök | Sport
Konferencia-liga - Nehéz feladat vár a Paksra
A Paksi FC a görög Panathinaikosz FC csapatával találkozik a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában.

